Про видатні постаті в біоінженерії

Крейг Вентер – видатний вчений із США, який  розшифрував геном людини. Коли він починав свою роботу, тривав величезний проект під назвою “Геном людини”. Над ним працювали десятки країн, але ніякого прогресу не було. Вентер провів ту саму роботу лише з командою зі свого інституту, і вона мала величезний успіх.

Ще один цікавий експеримент, який вдалося провести Крейгу, – це зчитування геному Саргасового моря. Тим, хто стикається з цим вперше, така ідея здасться дивною і безглуздою, адже прочитати геном моря здається нереальним завданням.

Однак варто зазначити, що у воді є велика кількість мікроорганізмів, яких людина ще не бачила. Їх ДНК знаходиться в океані, і якщо її проаналізувати, то цілком реально виявити ДНК організмів, яких ми ще не знаємо. Вентер успішно виконав таке амбітне завдання.

З цих відкриттів народилася галузь молекулярної генетики. Тут варто відзначити Джорджа Черча. Саме він запропонував сміливу ідею клонування мамонта.

Якості,необхідні для професії –це працьовитість і наполегливість.

Будьте готові до того, що ви не отримаєте перших результатів у перші місяці, або навіть роки. Експерименти, які Ви проводите, потрібно буде неодноразово перевіряти, щоб переконатися в правильності ваших висновків.

Не виключено також, що ваша гіпотеза виявиться невірною.У цій професії важливо небажання довести свою правоту, а вміння розпізнавати можливі помилки і виправляти ситуацію.

Також важлива точність і увага до деталей. Наприклад, якщо одного разу не поставити клітку на терморегулятор, можна зіпсувативесь урожай. У такому випадку часто доводиться переробляти всю операцію протягом декількох тижнів.

Корисна книга з біоінженерії

Біоінженерія-дуже захоплива наука,і на її вивчення можут піти роки.Щоб не заплутатися в безлічі термінів, рекомендуємо книгу” Сума  біотехнологій” Андрія  Панчина (2015 р.)      У цій книзі Ви можете дізнатися про ГМО та різні біотехнології. На відміну від інших книг, вся інформація в ній викладена в доступній та пізнавальній формі, що робить її цікавим читанням як для дорослих,так і для дітей.

Після того, як ви отримаєте базове розуміння, ви можете продовжити читання підручника з молекулярної біології.

Біоінженерія- це цінна спеціалізація, яка завжди актуальна. Якщо ви хочете поглибити свої знання в цій галузі, то ми на Вас чекаємо.

Гемілтон Отанел Сміт

Сінді Бернард