Лісівник  – одна з найцікавіших спеціальностей. За Петра І він визначався як людина, що завідує лісом. І по сьогодні інженер лісового господарства ‒ це фахівець, який вирощує та збирає врожай лісової продукції.

 Чим же займається фахівець лісового господарства?

 По-перше, це ЛІСОВИРОЩУВАННЯ. Між посівом насіння та зрубуванням дерева проходить біля 100 років. І весь цей час лісівник має допомагати лісу рости, захищає його від тварин, стихійного лиха та людей.

По-друге, ФАХІВЕЦЬ З ЛІСОКОРИСТУВАННЯ. Це людина яка, вчасно проводить заготівлю деревини, зберігає та перероблює її.

 

По-третє, це ФАХІВЕЦЬ З МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА. Він займається збереженням та примноження мисливської фауни, знає правила полювання, організовує охорону мисливських тварин.

 

І на останок, це ФАХІВЦІ З ОЦІНКИ ЯКОСТІ ЛІСІВ. Професійні таксатори сьогодні на вагу золота. Саме від їх роботи залежить вартість деревини і прибутки галузі та держави.

Фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу відповідно до національного класифікатора професій (ДК 003-2010) та International Standart Classification of Occupations 2008 (ISCO-08):

Отже, якщо вам подобається працювати з рослинами, залишилося зрозуміти, які з них подобаються більше і тоді ви зможете зробити правильний вибір професії.

Сподіваюся на зустріч у стінах Сумського національного аграрного університету

ПРЕДМЕТИ ЗНО ДЛЯ ВСТУПУ

ПЕРШИЙ:

ДРУГИЙ:

ТРЕТІЙ (один з…)