Двісті років тому ця спеціальність називалася – паркобудування, з 30-х років 19 сторіччя ‒ озеленювач, а сьогодні все частіше використовується словосполучення «ландшафтний архітектор».

Ландшафтний архітектор ‒ це фахівець, здатний упорядкувати будь-який простір, де повинні бути зелені насадження.

Отже, якщо ви любите працювати з рослинами, незалежно, живими чи мертвими, ця професія саме для Вас.

Чим же займається фахівець садово-паркового господарства?

 

По-перше, це ДИЗАЙНЕР ЛАНДШАФТНОГО СЕРЕДОВИЩА. Тобто людина, яка за допомогою спеціальних комп’ютерних програм розробляє проекти озеленення та організації простору як в середині приміщення так і за його межами.

По-друге, ФАХІВЕЦЬ З ФЛОРИСТИКИ ТА АРАНЖУВАННЯ. Це людина, яка  використовує природні та штучні матеріали для створення букетів, екібан та інших композицій. Таких спеціалістів називають флористами.

По-третє, ФАХІВЕЦЬ-РОСЛИННИК. Це людина, яка знає і вміє як вирощувати декоративні рослини в теплицях, оранжереях та у відкритому ґрунті. Сьогодні досить активно розвивається сфера розсадництва, особливо в приватному секторі.

По-четверте, це САДІВНИК. Напевне один з найприбутковіших напрямків у садово-парковому господарстві. Цей спеціаліст вміє правильно висаджувати та доглядати квітники, газони, робити вишукані зачіски деревам та кущам, допомагає рослинам адаптуватися до змін клімату.

Отже, садово-паркове господарство ‒ це дуже багатогранний напрямок, до якого можуть долучитися як творча особистість, так і людина з інженерним складом мислення.

Фахівець Садово-паркового господарства здатний виконувати зазначену професійну роботу відповідно до класифікатора професій (ДК 003:2010) та/або International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08).

Професійні види робіт (за ДК 003:2010):

ПРЕДМЕТИ ЗНО ДЛЯ ВСТУПУ

ПЕРШИЙ:

ДРУГИЙ:

ТРЕТІЙ (один з…)