Зустріч з успішними випускниками факультету агротехнологій та природокористування

21 жовтня напередодні проведення семінару з сучасних технологій обробітку грунту та удобрення сільськогосподарських культур була проведена зустріч з випускниками факультету, а саме кафедри землеробства, грунтознавства та агрохімії. Робота в полі триває, ковід наступає і з запрошених випускників на зустріч зі студентами-магістрами, бакалаврами старших курсів та аспірантами в онлайн під’єдналося троє.

Олександр Деревянченко наразі є керівником відділу агрономічної експертизи група компаній Континентал Фармерз Груп. Це компанія з міжнародними інвестиціями, яка працює в Західноукраїнському регіоні, залучаючи найкращих професіоналів та найкращі передові практики у агровиробництві. Актив компаній – 195 тис. га у 5 областях Західної України. Пан Олександр нам повідав про особливості роботи у  компанії, підкреслив яких фахівців наразі очікує агросектор, на що потрібно звернути увагу при проходження освітніх програм з агрономії.

Олександр Антоновський, заступник директора з рослинництва ТОВ «Прогрес» Варвинського району Чернігівської області. Банк землі в господарстві становить 2,0 тис. га, в основном робота спрямувана на вирощуванні зернових, бобових і олійних культур. В цьому році урожайність кукурудзи на рівні 13 т/га, тому Олександр розповів про свої дослідні ділянки з вивчення способів основного обробітку грунту та удобрення, накреслив на дотриманні методики закладання польових дослідів в умовах просторової неоднорідності полів. Доречі, пан Олександр балотується в депутати – знай наших!

Антон Барабанов – дистриб’ютор засобів захисту рослин та посівного матеріалу, ТОВ «Агрорось», але це його не перша посада в дистриб’юції, за плечами роботи в ДУ «Інститут охорони грунтів», Інститут сільського господарства північного сходу НААНУ. Знаючи англійську мову на рівні В2, він дуже багато читає іноземної літератури і привносить сучасні методи дослідження в агровиробництво і намагається клієнтам своєї компанії максимально розкривати переваги її продуктів. Наполегливо рекомендував аспірантам спочатку знаходити ідею, обдумати чи купить її фермер і потім закладати свої досліди.

Є ідеї, які втілюються молодими спеціалістами. Для того, щоб ці їдеї з’явилися, потрібно багато читати як вітчизняної, так і іноземної літератури, спілкуватися з колегами, розширювати свій світогляд, приймаючи участь в семінарах, конференціях, днях поля та агровиставках. Такі заходи, як зустріч з випускниками, надихають здобувачів вищої освіти та здобувачів PhD до осмислення свого майбутнього.