Із 2 по 26 серпня аспірантка кафедри агротехнологій та грунтознавства Сумського національного аграрного університету Дацько Оксана прийняла участь у літній школі з вивчення німецької мови, що проходила на базі Людвіг-Максиміланського університету (LMU), який розташований у Мюнхені (Німеччина). Фонд BAYHOST надавав можливість отримання гранту за умови, що отримувач є здобувачем вищої освіти і попередньо вивчав німецьку мову. Школа проводилась за фінансування BAYHOST (Баварський академічний центр Центральної, Східної та Південно-Східної Європи) для студентів із України та DAAD (Німецька служба академічних обмінів) для студентів інших європейських країн. Стипендія покривала витрати на проживання, вивчення мови і кишенькові витрати. Загалом було 173 студенти із 53 країн. Задля ефективного вивчення німецької студенти мали не лише відвідувати заняття, а й розробити проект на основі інтерв’ю з німецькомовними респондентами. Програма школи  включала також відвідини культурної спадщини Баварії, зокрема замок Нойшванштайн і концтабір Дахау, що було особливо важко для українських студентів в сучасних умовах.

За результатами інтенсивного курсу було проведено екзамен, що дало можливість отримати сертифікат, що має 6 кредитів ЄКТС.

Літня школа з вивчення мов – чудовий привід для самовдосконалення і нових знайомств. До того ж це ще й можливість відвідати нові пам’ятки архітектури і не тільки. Німецька мова – третя у світі за популярністю для вивчення і доволі розповсюджена у наукових колах.