В процесі проведення наукових досліджень з’являються питання та ідеї, які нерідко завершуються отриманням авторських свідоцтв, патентів. Так, група науковців, включаючи аспірантку Дацько О.М., доцента кафедри агротехнологій та грунтознавства Захарченко Е.А. разом з   Шелест М.С,  Зубко В. М та  Плавинським В.І. отримали патент на корисну модель “Спосіб припосівної інокуляції насіння”. Така подія стала можлива завдяки гранту для юних дослідників в рамках проекту співпраці з розвитку Чеської Республіки: «Міжвузівське співробітництво як інструмент підвищення якості обраних університетів України» 2019-2021. Наразі дана технологічна операція займає багато часу і є досить енергоємною. Тому сподіваємося, що завдяки цьому маленькому кроку, ми зможемо дещо полегшити життя аграріям та впровадити цю більш енергоощадну технологію! Доречі, цей проект приймав участь у конкурсі “Здоров’я  поля” від Агропортал та Agrilab та, хоч не отримав першого місяця, однак, отримав подальше життя! Вдячні організаторам конкурсу!

Together with M. Shelest, E. A. Zakharchenko, V. M. Zubko and V. I. Plavinsky received a patent for a useful model “Method of pre-sowing seed inoculation”. Such an event was made possible thanks to a grant for young researchers in the framework of the Czech Republic Development Cooperation project: “Interuniversity cooperation as a tool for enhancement of quality of selected universities in Ukraine” 2019-2021. Currently, this technological operation takes a lot of time and is quite energy-intensive.
Therefore, we hope that thanks to this small step, we will be able to make life a little easier for farmers and introduce this more energy-saving technology!
By the way, this project took part in the “Field Health” competition from Agroportal and Agrilab, and although it did not receive the first place, it received further life! Thanks to the organizers of the competition!