Навчальна лабораторія садівництва та виноградарства функціонує з метою широкого залучення науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти всіх рівнів університету до проведення фундаментальних досліджень і здійснення прикладних розробок за пріоритетними напрямами наукової та інноваційної діяльності в галузі садівництва та виноградарства.

Дослідження лабораторії виконуються в напрямах:

Лабораторія є структурним навчально-науковим підрозділом факультету агротехнологій та природокористування.

Основними завданнями лабораторії є:

Лабораторія обладнана навчально-наочними посібниками, технічними засобами навчання, сушильною шафою, інструментів та навчально-наочного обладнання. Основною навчально-дослідницькою та навчально-виробничою базою є навчально-дослідне поле “плодовий сад” площею 3 га., а також маточне відділення для вирощування нових сортів плодових культур площею 0,6 га., органічна ділянка площею 0,6 га.

Лабораторія функціонує на площах і науково-лабораторній базі університету, має відповідне матеріальне забезпечення. Вона сприяє проведенню наукових семінарів, наукових шкіл, наукових конференцій, розробляє потрібні для навчального процесу наукові та методичні матеріали відповідно до актуальних та перспективних напрямків навчальних та наукових робіт університету.

Лабораторія є базою для проведення лабораторних занять для здобувачів вищої освіти за освітніми програми 201 “Агрономія”, 202 “Захист і карантин рослин”, 206 “Садово-паркове господарство”, 205 “Лісове господарство”

Сучасні технології розсадництва. Плодівництво. Ентомологія. Загальна ентомологія. Загальна фітопатологія. Фітопатологія. Фізіологія комах. Екологія комах.

Сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам, садівникам-городникам пропонується співробітництво у вирощуванні різних плодово-ягідних культур.

1) саджанці смородини чорної;
2) саджанці смородини червоної;
3) саджанці суниці садової;
4) підщепи для кісточкових та зерняткових культур.
5) саджанці яблуні;
6) саджанці груші;
7) саджанці черешні;
8) саджанці малини.

У наявності лабораторії є сучасні прилади та обладнання

Розроблені методичні рекомендації «Технологія вирощування малини в умовах північно-східного Лісостепу України».

Керівник відділу: Горбась Сергій Миколайович
Адреса: м. Суми вул. Г. Кондратьєва 160