Другий рік поспіль тривають наукові дослідження аспірантів та магістрів з КНР, які навчаються на факультеті агротехнологій та природокористування Сумського НАУ. Продуктивне стажування в 2019 році професора кафедри садово-паркового та лісового господарства, д. с.-г. н. Андрія Мельника завершилося формуванням перспективних планів співпраці китайських науковців, аспірантів та магістрів з Хенанського Інституту науки і технологій та Сумського НАУ.

Одним із цих напрямів є спільні дослідження вивчення адаптації китайських та українських сортів сої, гірчиці, арахісу та сафлору до сучасних змін клімату. Розробка шляхів зниження впливу стресу на реалізацію біологічного потенціалу сільсько-госпордарських рослин. Згідно визначеного плану в 2020 році закладено польові дослідження для аспірантки Цзя Пей Пей та магістрів Лі Жуйцзе, Хоу Ханьхань.

Спільна робота та сучасне лабораторне обладнання створять усі умови для реалізації потенціалу молодих науковців. Приємно констатувати дружню підтримку колег з «піднебесної» українськими магістрами та аспірантами (Сергій Бутенко, Ангеліна Дудка, Віка Білокінь), особливо в умовах світової пандемії.