Викладачі кафедри біотехнології та фітофармакології СНАУ, аспіранти та студенти спеціальності 201 «Агрономія» та  спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» 1, 2, 3 курсу прийняли участь 18 травня 2023 р. у науково-практичному семінарі: “Особливості застосування біотехнологічних методів на різних етапах селекції овочевих культур”, який провів Інститут овочівництва і баштанництва НААН України в Zoom – конференції.

Доповідала завідувачка лабораторії генетики, генетичних ресурсів і біотехнології Інституту овочівництва і баштанництва НААН України, доктор с.-г. наук  професор Івченко Тетяна Володимирівна. Не дивлячись на те, що 17 березня 2022 року зазнало  ворожого бомбування селище Селекційне Харківського району Харківської області,- відмітила доповідач, – наразі наукова робота продовжується у лабораторії  генетики, генетичних ресурсів і біотехнології, проводяться  дослідження біотехнологічними  методами на різних етапах у селекції рослин.

Тетяна Володимирівна  повідомила, що   метою  біотехнологічного напряму наукової роботи є теоретичне обґрунтування закономірностей морфогенезу в культурі ізольованих клітин і тканин in vitro овочевих  рослин та розробка методів прискореного створення конкурентоздатних високо-адаптивних, нових генотипів, овочевих рослин та її їх ідентифікація молекулярно – генетичними методами.

Був представлений досвід використання клонального мікророзмноження для прискорення селекції та насінництва сортів і гібридів овочевих і баштанних культур на прикладі часнику, помідора, моркви та ін. культур; піднімалось питання використання експериментального мутагенезу і клітинних технологій in vitro для створення і розмноження стерильних форм томата та інші.

Семінар пройшов у активному діалозі, де фахівці мали змогу обмінятись власним досвідом.

Кінцевий результат набуті знання, позитивні емоції, спілкування і сертифікат.