У період із 13 по 24 листопада на базі Сумського національного аграрного університету проходила теоретична і практична частина навчання експертів з оцінки шкоди ґрунтам, що завдана бойовими діями.

Відкрила навчання к. т. н., доцент кафедри екології та ботаніки Мельник Олена Сергіївна своєю лекцією «Оцінка військового впливу війни в Україні на стан сільського господарства».

Під час навчання к. с. – г. н., доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Захарченко Еліна Анатолівна прочитала лекцію, що була присвячена темі «Фізичні та хімічні показники ґрунту, що можуть змінюватися внаслідок ведення бойових дій».

В свою чергу д.б.н., професор кафедри екології та ботаніки  Коваленко Ігор Миколайович присвятив свою лекцію обговоренню теми «Екологізація ґрунтів пошкоджених внаслідок бойових дій».

Практична частина навчання була присвячена тому, щоб учасники набули вмінь, що дозволять їм проводити оцінку шкоди від військових дій на території України самостійно.

Тому, к. с. – г. н., доцент Захарченко Еліна Анатолівна та асистент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Дацько Оксана Миколаївна показали учасникам протокол відбору ґрунтових проб, що був розроблений науковцями Сумського НАУ та Королівського аграрного університету (Велика Британія), пояснили основи роботи з пенетрометром та pXRF.

Навчання з керування дронами провів к. с. – г. н., завідувач кафедри селекції та насінництва Оничко Віктор Іванович. Кожен учасник мав змогу долучитись та спробувати підняти дрон в повітря.

А к. с. – г. н., доцент кафедри екології та ботаніки Ярощук Роман Анатолійович прочитав лекцію про «Використання лісових плантацій для боротьби із ерозією ґрунту» та провів практичне навчання під час якого запропонував створити учасникам еколого-економічну модель створення захисних лісових плантацій на спустошених ґрунтах.

Проте навчання ще не завершене, попереду захист робіт в рамках яких учасники проєкту мають самостійно застосувати на практиці набуті знання.

Бажаємо успіху майбутнім експертам!