2022 рік закінчився захистом кваліфікаційних робіт ОС “Магістр” спеціальності 201 “Агрономія”. Головою екзаменаційної комісії був призначений професор, доктор с.-г. наук Мельник Андрій Васильович, члени комісії: Коваленко І.М. – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доктор біологічних наук, професор кафедри екології та ботаніки; Бакуменко О.М. – в.п. декана факультету агротехнологій та природокористування, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри захисту рослин ім. А.К. Мішньова; Жатова Г.О. – кандидат с.-г. наук, професор кафедри екології та ботаніки; Міщенко Ю.Г. – доктор с.-г. наук, профессор агротехнологій та ґрунтознавства; Оничко В.І. – кандидат с.-г. наук, доцент, завідувач кафедри селекції та насінництва ім. М.Д. Гончарова.
Було заслухано результати роботи 32-х здобувачів, що були проведені в господарствах Полтавської, Сумської, Чернігівської областей, у навчально-науковому виробничому комплексі Сумського НАУ, на полях Інституту сільського господарства Північного сходу. Увага були прикута до вивчення технологій вирощування кукурудзи на зерно, соняшнику, льону, картоплі, сої, гірчиці, пшениці озимої, кормових сумішок, люцерни посівної, ріпаку озимого, ячменю ярого. Визначено вплив технологічних операцій на поживний режим грунтів, фізичні параметри, продуктивність рослин, якість отриманої продукції. Дістало подальшого розвитку вивчення продуктивності перспективних сортів та гібридів сільськогосподарських культур, ефективності добрив, біопрепаратів та ЗЗР.
Всі надані до ЕК кваліфікаційні роботи перевірені на плагіат за допомогою програми StrikePlagiarism.
Рекомендації в аспірантуру отримали Адамчик Євгеній, Власенко Ростислав, Бурик Карина, Бакланська Юлія, Пилипенко Альона. Потрібно відмітити, що більшість здобувачів вже працює за фахом, наприклад, в СТОВ “Дружба Нова”, ТОВ “ДП Зернятко” і т.д.
У зв’язку з успішним виконанням освітньої програми магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 201 – “Агрономія” ОС “Магістр” здобувачам видаються дипломи державного зразка. Дипломи з відзнакою отримують Бурик Карина Станіславівна та Пилипенко Альона Юріївна.
Вітаємо наших студентів із закінченням навчання та успішним захистом кваліфікаційних робіт! Бажаємо всього найкращого, міцного здоров*я та стабільного місця роботи в нашій рідній країні! Долаємо труднощі разом, рухаємося до перемоги на всіх фронтах. Агрономічна справа завжди нелегка, але жива, мінлива, прогресивна і затребувана!
Не забувайте свою альма-матер, приходьте, дзвоніть своїм викладачам, сокурсникам, друзям з інших факультетів, попереду у нас багато справ та комунікацій!