14 лютого 2024 р. відбувся успішний захист дисертації Жавриди Дар’ї Євгенівни на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 101 «Екологія».

Тема дисертаційної роботи: «Екологічні особливості міграції меркурію (Hg2+), хрому (Сr6+) та цинку (Zn2+) в системі «вода–ґрунт–біота» (на прикладі екосистем Обухівського району Київської області)»
             Науковий керівник роботи:
Коваленко Ігор Миколайович, доктор біологічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, Сумський національний аграрний університет.
          Разова спеціалізована Вчена ради працювала у такому складі:

Голова ради:
Скляр Вікторія Григорівна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та ботаніки, Сумський національний аграрний університет.
Рецензенти:
Кирильчук Катерина Сергіївна, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри екології та ботаніки, Сумський національний аграрний університет;
Тихонова Олена Михайлівна, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри екології та ботаніки, Сумський національний аграрний університет.
Офіційні опоненти:
Гандзюра Володимир Петрович, доктор біологічних наук, професор, професор кафедри екології та зоології, «Інститут біології та медицини» Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
Лихолат Юрій Васильович, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри фізіології та інтродукції рослин, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

За результатами захисту  Жавриді Дар’ї Євгенівни одностайним рішенням разової спеціалізованої вченої ради був присвоєний ступінь доктора філософії за спеціальністю 101 «Екологія».