Кілька останніх років лісівники Сумщини боролись із верхівковим короїдом, який знищував зрілі соснові ліси. На сьогодні популяція цього шкідника зменшилась, натомість, виникла нова проблема: всихання ясеня. Щоб зберегти  ясеневі насадження, а саме з’ясувати природу поширення інфекції та знайти практичні методи боротьби з нею, відділ лісового господарства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства проводить спеціальні семінари. Один з них відбувся на базі Тростянецького лісгоспу за участю головних лісничих лісогосподарських підприємств управління та науковців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист»,

Осторонь даної проблеми не залишилися і науковці кафедри садово-паркового та лісового господарства Сумського НАУ, зокрема к. с.-г. н., доцент Товстуха Олександр Володимирович, який багато років присвятив себе лісівничій справі, колишній головний лісничий Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Саме дякуючи його багаторічній дружбі зі співробітниками «Харківлісозахист» вдалося запросити на зустріч директора цього підприємства Дениса Олександровича Батуркіна.

Денис Олександрович розповів студентам спеціальностей лісове господарство та садово-паркове господарство про основні питання, які турбують науковців та виробничників як у лісових насадженнях, так і насадженнях зеленої зони населених місць і не тільки щодо ясеня, а й багатьох інших деревних видів. Він наголосив на тому, що на сьогодні досить великим попитом користуються молоді, амбітні спеціалісти лісового господарства. Підкреслив важливість вивчення таких питань як лісозахист, раціональне природокористування, екологічне лісокористування.

Відбулася цікава і важлива зустріч усіх учасників освітнього процесу – здобувачів, викладачів, науковців та працедавців.