25 листопада 2022 року доцент кафедри агротехнологій та грунтознавства Захарченко Еліна Анатоліївна прийняла участь в мультидисциплінарній конференції для молодих вчених «Сталий розвиток у воєнний час в Україні та світі». В секції «Агробіологія» була підготовлена доповідь «What should we do for our soils, for our people?». Еліна Анатоліївна розповіла учасникам конференції про результати досліджень «Effectiveness of cover crops in organic Ginkgo biloba plantations, що здійснювалися в рамках проекту «Підвищення потенціалу аспірантів для якісних досліджень в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської республіки, і реалізують Чеський університет природничих наук м.Прага (Чехія) та консорціум 5 українських університетів: Сумський державний університет, Сумський національний аграрний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Національниий університет «Чернігівська політехніка», «Поліський національний університет» (серпень-грудень 2022). І так як доповідь була останньою, доповідачка розкрила проблеми поводження з грунтом, акцентувала на основні моменти, які потребують вирішення, проаналізувала ситуацію яка склалася до війни і яку маємо тепер.