20-21 лютого 2020 року в Києві проходив Другий практичний форум LIAS by HLR, організований компанією «Хімлаборреактив». Ознайомитися з сучасним обладнанням для лабораторій мали змогу доцент кафедри рослинництва Глупак Зоя Іванівна, доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та агрохімії Захарченко Еліна Анатоліївна, аспіранти кафедри садово-паркового і лісового господарства Дудка Ангеліна та Бутенко Сергій.
На Форумі було демонстровано понад 140 одиниць передового обладнання від більш ніж 50-ти провідних світових брендів.
У галузі ґрунтознавства були представлені єдині в світі роботи фірми Scolar, які допомагають робити аналіз ґрунту майже по всіх можливих параметрах (нітрати, нітріти, макро-, мікроелементи, рН, електропровідність, гранулометричний склад ґрунту, аналізатори вуглецю та азоту).
У рамках Форуму для зернових лабораторій та контролю якості продуктів його переробки мали можливість відвідати 16 доповідей, 17 майстер-класів, дискусійну панель, познайомитися з рішенням для потокового контролю якості сировини, оцінити переваги роботи автоматичного пробовідбірника зерна Vignoli та взяти участь у дискусійній панелі з питань автоматизації процесів прийому та аналізу зерна ознайомитися з різними методами визначення ГМО в зерні, а також експрес-контроль якості олійних культур і готового масла (визначення перекисного, кислотного, анізидонового чисел). Найбільш цікавими та інформативними були доповіді та майстер-класи з визначення білку та клейковини різними методами. Зокрема експрес-аналіз зерна, борошна, продуктів переробки олійних культур та кормів для тварин за ключовими показниками якості (рішення від американської компанії Unyty Scientific для аналізу сировини та харчових продуктів ІЧ–аналізатор-SpectraStar).
Це були два дні активного обміну знаннями, виключно практична спрямованість, вирішення завдань, що найбільш часто виникають у лабораторії.