На замовлення Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації на кафедрі екології та ботаніки виконуються наукові дослідження із розробки проектів створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Зокрема, відповідно до клопотання, поданого місцевими жителями, заплановано здійснити підготовку документації щодо оголошення ботанічною пам’яткою природи місцевого значення вікового дерева дуба звичайного у с. Бездрик Сумського району. З метою оцінки стану зазначеного природного об’єкта, до нього був здійснений виїзд викладачів кафедри к.б.н., доцента М.Г. Баштового, к.б.н., доцента Скляра Ю.Л. та студентів другого курсу спеціальності 101 «Екологія» ОС «Бакалавр» Мурки Інни, Зацаринного Максима та Павлюченко Вікторії. Дані, отримані за результатами обстеження дерева, стануть важливою складовою проектної документації із оголошення його пам’яткою природи.