10.12.2021 відбувся семінар-тренінг онлайн «Сьогоденні аспекти землеробства» в рамках спільного проекту Чеського університету природничих наук м. Прага та СумДУ «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України». Організаторами семінару виступили науковці кафедри агротехнології та грунтознавства СНАУ. Семінар з*єднав землеробською тематикою доповідачів та слухачів таких установ як ДБТУ (ХНАУ ім. В.В. Докучаєва), МНАУ, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Уманський НУС, БТУ-центр, Одеський державний аграрний університет, Центральноукраїнський національний технічний університет, Інститут зрошуваного землеробства НААН, Інститут сільського господарства Північного сходу НААН, ННЦ “Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського, Український ордена “Знака пошани” НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН, ВСП Фаховий коледж управління, економіки та права ПДАУ і ТОВ “Адама Україна”, ТОВ “Агрії Україна”, ТОВ “КВС-УКРАЇНА” та фермерські господарства.
З щирого вітального слова декана факультету агротехнологій та природокористування СНАУ Ігоря Коваленка було розпочато семінар.
Представник ТОВ “Агрії Україна” Володимир Ільченко представив практичні кейси з інтелектуального зонування поля, диференційованого внесення мінеральних добрив, створення карт-завдань сівби, внесення ЗЗР, аналізу врожайності сільгоспкультур. Професор Миколаївського НАУ Валентина Гамаюнова наголосила на важливість збереження родючості, поділилася проблемами та рішеннями у землеробській практиці зони Степу. Доповідач від БТУ-центру Володимир Круть представив продукти компанії, грунтовно пояснюючи склад та будову органічної речовини, мікробіоти грунту. Юрій Міщенко (СНАУ) представив результати власних досліджень із застосування сидеральних культур, надав рекомендації щодо підбору сидератів, елементів їх вирощування. Сергій Кудря (ДБТУ) наголосив на важливість сівозмін, привів приклади оптимальних сівозмін для Лісостепу України (Харківщина), надав аналіз кліматичних умов з початку 20-го століття. І завершив семінар своїм виступом Василій Філон (ДБТУ), який у своїй презентації розкрив тонкощі листової та грунтової діагностики.
У запланованій програмі семінару відбулися зміни, напруженість роботи у агросекторі вносить свої корективи. Головне, що була дискусія між науковцями, новий матеріал для фахівців, аспірантів, студентів, і, відповідно, нові знайомства.
Щиро дякуємо спікерам та учасникам семінару, тим, хто допомагав в організації семінару!
Міцного здоров*я та наснаги!