13 вересня студенти факультету Агротехнологій та природокористування спеціальностей «Туризм» та «Екологія», відвідали Путивльський край. А саме Регіональний ландшафтний парк «Сеймський», який знаходиться у межах Буринського, Конотопського, Кролевецького та Путивльського районів. До складу ландшафтного парку входить заплава р. Сейм. Основну площу займають ліси та луки, також трапляються болота та заболочені місця. Лісові масиви переважно хвойні, листяні та змішані (соснові, сосново-дубові, дубові, липово-дубові та кленово-липово-дубові ліси). Тваринний світ РЛП “Сеймський” також відзначається значним видовим різноманіттям та наявністю рідкісних і зникаючих видів. Перше місце серед найцікавіших тварин РЛП «Сеймський» тут, безперечно, посідає хохуля — реліктовий ссавець з ряду комахоїдних та зубр. Населення риб Сейму та його приток у межах РЛП відзначається значним видовим різноманіттям і нараховує близько 30 видів, де, окрім звичайних видів (щука, плітка, краснопірка, лин, верхівка, карась, в’юн, окунь тощо), спорадично зустрічаються стерлядь та представник круглоротих — українська мінога, які також занесені до «Червоної книги України». Про цих та інших тварин та рослинний світ РЛП «Сеймський», його природні особливості та функціонування нам змістовно й цікаво розповів в.о. директора А.О. Стрижак.
В зоні регульованої рекреації РЛП «Сеймський» розташований музей партизанської слави «Спадщанський ліс». Студенти вивчали природу рідного краю та ознайомлювалися з історією держави, відвідали не лише заповідний масив широколистяного лісу, а й експозиції історико-культурного заповідника «Спадщанський ліс».
Ще побували ми в ландшафтному заказнику «Монастирський ліс». Територія являє собою розчленований ярами схил долини р. Сейм з великим масивом широколистяного лісу. Ліси представлені в основному кленово-дубовим комплексом. Рідше зустрічається ясен. Домінуючими видами серед трав’яних рослин є: копитняк європейський, вороняче око звичайне. Представники фауни на території заказника є типовими для широколистяних лісів. Різноманітність фауни тут перш за все зумовлена віком та структурою лісів. Серед птахів найчастіше тут можна зустріти зяблика, соловейка, вівсянку звичайну, щиглика, деркача — рідкісного птаха, занесеного до Європейського Червоного списку, а також орла-карлика, що занесений до «Червоної книги України». Серед ссавців тут можна зустріти козулю, диких свиней, лисицю, сірого зайця, крота та інших. До складу території ландшафтного заказника місцевого значення «Монастирський ліс» входять ботанічна пам’ятка природи «Новослобідські дуби». Поряд розташовані заказники «Юр‘ївський» та «Мовчанський» Зарості чагарників займають більшу частину площі території Юр’ївського заказника. Очерет звичайний та рогіз широколистий, подекуди трапляються ділянки з осоками, на каналах зростають водно-болотні рослини. Серед ссавців заказника два види занесені до «Червоної книги України» це горностай та видра річкова. Тут мешкає також бобер європейський. Звичайними мешканцями є дика свиня, сарна європейська, лисиця звичайна та заєць сірий. Ботанічна пам’ятка природи «Новослобідські дуби» представлена двома дубами які мають більш вік понад 450 років. Ми визначали обхват дуба, він складає 590 см.
І звичайно, завітали до Різдва Богородиці Сафронієво-Молченського чоловічого монастиря, який розташований на горі Чудна. Сьогодні тут можна помилуватися Надбрамною Покровською церквою, що збудована у стилі українського бароко, відвідати печери, де колись молилися монахи. Словом, на території монастиря кожен зможе відпочити не лише тілом, а й душею від щоденних мирських турбот.