22 лютого 2024 року студенти 4 курсу в межах дисципліни «Нанобіотехнології» мали можливість долучитися до онлайн-засідання Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar) (https://www.isc.kh.ua/en/seminar) та прослухати лекцію професора Центру біогібридних медичних систем Університетської клініки Аахенського університету (Німеччина) Твана Ламерса (Prof. Twan Lammers) Наномедицина раку. «Cancer Nanomedicine».
Дана тема досліджень актуальна, адже сучасна медицина широко використовує наноматеріали для лікування та діагностики онкозахворювань. Наносистеми транспортування ліків забезпечують більш ефективну і вибіркову доставку молекули препарату до патологічних ділянок. Наномедицина також все частіше використовується для застосування in vivo терапевтичних препаратів на основі нуклеїнових кислот.
Для просування клінічного застосування наномедицини проти раку, група професора Ламмерса працює над системами і стратегіями для моніторингу та модуляції доставки ліків.
У цій лекції було висвітлено деякі з цих стратегій, включаючи, окрім нових хімічних і фармацевтичних розробок, керовані візуалізацією процедури для первинної обробки кровоносних судин і мікрооточення пухлини, а також використання візуалізації і тканинних біомаркерів для стратифікації пацієнтів. Разом ці зусилля сприяють підвищенню клінічного ефекту лікування раку за допомогою наномедицини.
Дякуємо лектору та організаторам семінару.