З 15 по 18 листопада 2022 року в місті Ганновер (Німеччина) в Міжнародному виставковому центрі відбулася Міжнародна виставка EuroTier і ЕnergyDecentral 2022. Національні та міжнародна галузь тваринництва змінюються, тому найбільша світова виставка має тему: «Трансформація тваринництва». Сучасні виклики в сільському господарстві, зокрема у тваринництві, величезні. Численні цифрові формати продовжують уможливлювати обмін навіть під час пандемії, але поточні проблеми та питання краще обговорювати під час особистих зустрічей і розмов. На  виставці EuroTier були представлені нові перспективи, стратегічні підходи та правильні технології, зміни, які формують діяльність аграріїв. Особливу увагу на виставці було присвячено інноваційному проектуванню, яке може надати допомогу в поєднанні продуктивності із захистом ресурсів і здоров’ям тварин.

Протягом чотирьох днів на провідній у світі виставці професійного тваринництва були представлені 1700 фірм і підприємств з 53 країн світу, кожного дня проходили різні тематичні форуми з свинарства, птахівництва,  молочний індустріальний форум, міжнародний тваринницький форум розвідників великої рогатої худоби, ІТ агробізнес-форум. На виставці відбулися численні галузеві заходи та конгреси на теми продовольчої безпеки, впливу на клімат, здоров’я тварин і людей, а також відбувся щорічний конгрес ветеринарів, де були присутні більш як 2500 ветеринарів з усього світу.

Паралельно з EuroTier також проходила провідна енергетична виставка ЕnergyDecentral. Нинішня енергетична криза в світі безпрецедентно впливає на споживачів, промисловість і сільське господарство. Для оптимального використання фотоелектричної, вітрової, біометанової та деревної енергії, а також для їх зберігання та використання потрібні найсучасніші процеси та технічні рішення.

Провідний консультант з живлення рослин та доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства СНАУ Давиденко Геннадій Анатолійович ознайомлювався з інноваційними новинками в галузі децентральної, альтернативної енергетики на виставці ЕnergyDecentral.

Дуже цікавими були вимірювальні, контрольні та регулюючі технології SensoStream  від компанії SteRo mixing technologies. Завдяки системі SensoStream оператори біогазових установок мають прямий доступ до вимірюваних параметрів усередині контейнера. Крім цього, швидкість і в’язкість субстрату, а також рівень заповнення контейнера також можна контролювати дистанційно, а біогазову установку можна вперше оптимізувати за допомогою фактичного порівняння в різних точках загального процесу. Завдяки цій системі оператори біогазових установок вперше мають прямий доступ до вимірюваних параметрів всередині резервуару, і тепер можуть повністю дистанційно контролювати роботу біогазової установки. Ця інноваційна система отримала нагороду – срібну медаль виставки (фото 1).

Заслуговує на увагу ще одна цікава розробка Solution GreenBlackSystem від фірми Biatex. Завдяки цій системі рідкий гній і залишки бродіння піддаються біологічному розділенню на тверду масу та рідину. Рідка фаза гною може застосовуватися в безпосередній близькості від установки майже цілий рік, тоді як тверда фаза концентрується в цінному добриві з більш ніж 70% сухої речовини – з додатковими перевагами продукту завдяки подальшій карбонізації в біовугілля. Ця розробка також отримала нагороду виставки. (фото 2).

Новаторською є cистема SmartCool Biometan від фірми ETW Energietechnik з інтегрованим зрідженням вуглекислого газу. Це новітня технологія, за допомогою якої оператори біометанових газових установок також можуть використовувати вуглекислий газ як матеріал на додаток до маркетингу біометану в інших галузях народного господарства. Це зменшує викиди СОу навколишнє середовище, в тому числі з інших джерел, що додатково збільшує переваги виробництва та використання біогазу, що, в свою чергу, сприяє захисту клімату від парникового ефекту і потепління. Ця інноваційна система отримала нагороду – срібну медаль виставки (фото 3).

Міжнародна виставка EuroTier і ЕnergyDecentral 2022 була дуже насичена і цікава як тваринникам так і землеробам, екологам та іншим спеціалістам аграрного виробництва.