Навчально-наукова лабораторія «ОЦІНКИ ЯКОСТІ ГРУНТІВ» функціонує з метою забезпечення інтеграції навчальної, науково-дослідної та науково-інноваційної діяльності як способу підвищення рівня підготовки фахівців для агропромислової та природоохоронної галузей, а також для розв’язання актуальних питань у науковій та виробничій сферах за профілем факультету.

Дослідження в лабораторії виконуються за напрямами:

Лабораторія є структурним навчально-науковим підрозділом факультету агротехнологій та природокористування.

Основними завданнями лабораторії є:

Лабораторія розміщується у закріпленій за нею аудиторіях №104а і №105а. Робоче місце викладачів обладнане демонстраційним столом та аудиторною дошкою, пристосуванням для використання технічних засобів навчання тощо. Лабораторія обладнана навчально-наочними стендами, технічними засобами навчання, секційними шафами для збереження приладів, посуду, розхідних матеріалів та навчально-наочного обладнання.

Лабораторія функціонує на площах і науково-лабораторній базі факультету, має відповідне матеріальне забезпечення. Вона сприяє проведенню наукових семінарів, наукових конференцій, засідань студентського наукового гуртка «Хлібороб», розробляє потрібні для навчального процесу наукові та методичні матеріали відповідно до актуальних та перспективних напрямів навчальних та наукових робіт університету. На основі сучасних методів моніторингу та контролю родючості грунтів розробляється «Оцінка шляхів ефективності використання основних ресурсів в землеробстві Сумської області в ринкових умовах».

Лабораторія є базою для проведення лабораторно-практичних занять для здобувачів вищої освіти за освітніми програми 201 «Агрономія», 202 «Захист і карантин рослин» та 101 «Екологія» з наступних дисциплін:

Здобувачі оволодівають технічними засобами для вимірювання основних параметрів технологічних процесів, визначають в лабораторії забезпеченість грунту рухомими формами елементів живлення, вміст елементів живлення в рослинах в основні етапи їх онтогенезу і проводять коригування підживлення з урахуванням результатів аналізів. Отримані результати використовуються для розробки і обгрунтування еколого-безпечної системи застосування добрив в адаптивно-динамічних сівозмінах. У процесі навчання аналізують отриману інформацію з різних джерел, інтерпретують її і оформлюють в належному вигляді.

Сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам, садівникам-городникам пропонується співробітництво:

ГДТ та ДБТ, які виконуються в межах лабораторії:

У наявності  лабораторії сучасні прилади та обладнання:

Основні розробки за останні роки:

1. Харченко О.В., Прасол В.І., Кабанець В.М., Собко М.Г. Агроекономічні та екологічні аспекти встановлення оптимального рівня врожайності нових сортів сільськогосподарських культур / за ред О.В. Харченка. – Суми: ФОП Щербина, 2018. – 154 с.
  2. Харченко О.В., Прасол В.І. До проблеми екологічності землеробства. Агрохімія і ґрунтознавство. Спецвипуск. Книга 1. Грунтознавство. Харків ПП «Стиль Іздат», 2018 р., С. 161-162.
  3. Харченка О. В. «Оцінка ефективності добрив з врахуванням інтенсивності нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур (На стадії планування)» / О.В. Харченко, Ю.М. Петренко, О.І. Пшиченко. – К. : ПрофКнига, 2018. – 58 с.
  4. Харченко О.В., Петренко С.Г., Прасол В.І., Собко М.Г., Медвідь С.Г. Оцінка інтенсивності нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур за основними факторами формування врожаю. Збірник наукових праць Уманського НУС. Вип 95, 2019., С. 166-177.
  5. Харченко О.В., Захарченко Е.А., Масик І.М., Прасол В.І., Пшиченко О.І. Прогноз і програмування врожаїв сільськогосподарських культур: навчальний посібник / За ред. О.В. Харченка. – Суми: ФОП Цьома, 2020. – 94 с.
  6. Kharchenko On problem of establishing the intensity level of crop variety and its yield value subject to the environmental conditions and constraints / Oleh Kharchenko, Elina Zakharchenko, Ihor Kovalenko, Volodymyr Prasol, Olena Pshychenko, Yurii Mishchenko // AgroLife Scientific Journal Volume 8, University of Agronomic Sciences and Veterinary Medicine of Bucharest No. 1, 2019. – P. 113-120.
  7. Mischenko Y.H. The influence of after crop siderate of oil radish and cultivation on the agrophysical properties of the soil. SWorld Journal. Ivanovo : Scientific world, 2015. Vol. J11509 Р. 40–46. URL: http://www.sworldjournal.com/e-journal/j11509.pd.
  8. Міщенко Ю.Г. Післяжнивні сидерати та пористість ґрунту. Вісник СНАУ.  Серія : Агрономія та біологія. 2017. Вип. 2. С. 61-69.
  9. Міщенко Ю.Г. Ефективність застосування післяжнивних сидератів для удобрення буряків цукрових та картоплі. Вісник СНАУ. Серія : Агрономія та біологія. 2018. Вип. 9. С. 39-45.
  10. Пшиченко О. І. Формування продуктивності ячменю ярого в умовах органічного землеробства / О. І. Пшиченко // Вісник ХНТУСГ ім. П. Василенка, Технічні науки, випуск 199, «Механізація сільськогосподарського виробництва», присвячений Всеукраїнській науково-практичній конференції «Оптимізація технічних та технологічних систем агровиробництва». – Харків, 2019. – С. 314-319.
  11. Пшиченко О.І. Структурні показники рослин ячменю ярого в умовах екологічного землеробства / О.І. Пшиченко // Матеріали міжнародної практичної конференції «Гончарівські читання», присвяченої 90-річчю з дня народження доктора с.-г. наук, професора Гончарова М. Д. (24-25 травня 2019 р.). – Суми, 2019. – С. 167-168.

КОНТАКТИ
Адреса: 40000, Суми, вул. Г. Кондратьєва, 160, Сумський національний аграрний університет, факультет агротехнологій та природокористування, кафедра землеробства, ґрунтознавства та агрохімії.

E-mail: kaf.zemlerobstvasnau@ukr.net.