Делегація від Сумського НАУ повернулася з навчально-дослідницького візиту в рамках проєкту«Німецької служби академічних обмінів (DAAD)»,що відбувся в Університет прикладних наук Вайенштефан-Трісдорф (HSWT), Німеччина з 8 по 12 листопада 2021 року. HSWT розділений на два відділи Вайенштефан і Трісдорф, які складаються загалом із семи факультетів. Асортимент курсів складається з 19 курсів бакалавра, 13 подвійних курсів і 12 магістерських курсів. Коло предметів реалізується в автономному фаховому кластері, який стосується найважливіших сфер людського життя. Що починається з виробництва сільськогосподарської сировини, включає перероблення продуктів тваринництва, охоплює відповідні питання харчування та постачання, враховує екологічні вимоги та поширюється на розвиток сільських та міських територій. Таким чином, Університет прикладних наук Вайенштефан-Трісдорф гарантує навчання по всьому ланцюжку створення цінності – «від поля до столу, або з поля на поличку магазину». Ця позиція виконується на міжнародному рівні через навчання та стажування, програми подвійнихдипломів, а також активну співпрацю з більш ніж 80 навчальними закладами по всьому світу, в томучислі Сумським НАУ.

Учасники делегації (Олег Пасько, Владислав Зубко, Олександр Соларьов, Юрій Ладика, Владислав Коваленко, Сергій Соколик, Ольга Бакуменко, Марина Савченко) мали робочі зустрічіз професорами :

– Prof. Dr Johannes Holzner та координатором міжнародних проєктів Dragan Brkovic (щодо розвитку малих та середніх форм господарювання, земельних відносин, корпоративної соціальної відповідальності, змін клімату та добробуту тварин, спільних проєктів і заявок на Erasmus + KA2 CBHE та Horizon Europe);

– Prof. Dr Jennifer Gerend (регіональний менеджмент, особливості рег. менеджменту при впровадженні земельної реформи, регіональні ланцюги доданої вартості);

– Prof. Dr Bernhard Bauer (садівництво, захист рослин і пасовища);

– Prof. Dr-Ing. Dr. agr. Iryna Smetanska (виробництво та перероблення рослин, біотехнологія та молекулярна діагностика);

та іншими.

Окрім того, була проведена екскурсія по кампусу, ознайомлення з матеріально-технічним забезпеченням освітньо-наукового процесу HSWT.