Карантинні обмеження під час навчання, нажаль, позбавляють живого спілкування між викладачами та студентами. Однак, на кафедрі садово-паркового та лісового господарства і в цей період знаходять можливість запросити лектора з європейським рівнем викладання.

Так, 9 листопада 2021 року для студентів спеціальності 205 Лісове господарство було проведено гостьову лекцію к. с.-г. н, старшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького, викладачкою Швецького аграрного університету  пані Катериною Валеріївною Давиденко на тему: «Поширення інвазійних хвороб і шкідників в Україні – досвід міжнародних проектів».

Пані Катерина є фахівцем з лісової фітопатології і ентомології, молекулярної ідентифікації і структури популяції фітопатогенів, інвазійних хвороб і шкідників рослин, збереження біорізноманіття лісових екосистем, захисту лісу. Продемонстрований матеріал викликав багато запитань у здобувачів вищої освіти, особливо щодо глобального потепління та його впливу на лісову екосистему.

Оскільки пані Катерина Давиденко була учасником у 7 національних і 9 міжнародних європейських проектах, має більш 10 персональних грантів на стажування як запрошений науковий співробітник у Шведському аграрному університеті (SLU), Інституті Ботаніки Науково-дослідного природного центру Литви та НДІ лісового господарства Польщі (IBL), вона розказала про широкі можливості для студентів та молодих викладачів, які зараз відкрити Європейськими країнами, зокрема Швеції, Польщі, Чехії тощо, про можливості дуальної освіти за спеціальностями лісове господарство та садово-паркове господарство.

Дякуємо колезі за відверту фахову розмову та маємо сподівання на подальший розвиток співпраці!!!