На 75-му році життя залишив цей світ наш колега Харченко Олег Васильйович. Колектив факультету агротехнологій та природокористування втратив справжнього професіонала, людину з щирим серцем та відкритою душею.
Він народився у 1947 році у селі Чаплинка Каховського району Херсонської області. Після школи вступив до Херсонського сільськогосподарського інституту на спеціальність «Гідромеліорація», який успішно закінчив у 1970 році. З 1971 по 1979 рр. Олег Васильйович працював науковим співробітником Української науково-дослідної станції рису (нині Інститут рису НААН). У 1979 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.02 – Сільськогосподарські меліорації й у той же рік поповнив ряди науково-педагічних працівників Сумського НАУ. У 2007 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора сільськогосподарських наук за тією ж спеціальністю. У 2009 році очолив кафедру землеробства, грунтознавства та агрохімії СНАУ, на якій працював до сьогодні. Численні аспіранти, дипломники, випускники згадують завжди про Олега Васильйовича з теплотою та повагою. Його науковими виданнями користуються викладачі, науковці, агрономи, де викладено аналітичну оцінку ефективності мінеральних добрив, програмування врожаїв сільськогосподарських культур, розрахунок поправок на рівень інтенсивності сортів та гібридів, що наразі вельми актуально.
Сумуємо з приводу передчасної смерті Олега Васильйовича, висловлюємо співчуття родині.