Міщенко Юрій Григорович

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент
E- mail: Yrmis@ukr.net
CV

Народився 28 листопада 1973 року в м. Ромни Сумської області. Навчався в десятирічній середній школі м. Ромни, після закінчення якої вступив на агрономічний факультет Сумського сільськогосподарського інституту.
В 1995 році закінчив даний навчальний заклад з відзнакою.
З 1995 по 1996 рр. навчався в магістратурі при Сумському державному аграрному університеті, а в 1996-1999 - в аспірантурі.
22 лютого 2000 року захистив кандидатську дисертаційну роботу на тему "Порівняльна оцінка еколого-безпечних заходів боротьби з бур'янами в посівах кукурудзи на різних фонах живлення в умовах північно-східного Лісостепу України" в спеціалізованій Вченій Раді Національного аграрного університету.
З березня 2000 року працював асистентом кафедри землеробства, ґрунтознавства та агрохімії Сумського НАУ, а з 1 вересня 2000 року працюю на посаді доцента кафедри.

Основні дисципліни:
• Землеробство.
• Основи наукових досліджень в агрономії.
• Адаптивні системи землеробства

Напрямки наукової діяльності:
Систематизує напрямки розвитку та використання біологічного землеробства в світі, вплив сидерації на агрофізичні та агрохімічні властивості ґрунтів, її роль в боротьбі з бур'янами та шкідниками. Розробляє для конкретних умов господарств технології вирощування сидератів в пожнивних посівах.

Наукова тематика:

БІОЛОГІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ЗЕМЛЕРОБСТВА ШЛЯХОМ РАЦІОНАЛЬНОГО ПОЄДНАННЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І СИДЕРАЦІЇ В УМОВАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Зміст впроваджувальних компонентів:

Розробка біологічних технологій вирощування сільськогосподарських культур, що передбачають застосування проміжних посівів сидеральних культур та безполицевих способі обробітку ґрунту, і забезпечують отримання стабільного прибутку від вирощування сільськогосподарських культур високої якості завдяки формуванню оптимальних показників родючості ґрунту, біологічному контролю фітосанітарного стану посівів та збереженню не поновлювальних енергетичних ресурсів.

Завдяки застосуванню проміжних сидеральних культур відбувається:

• оптимізація показників родючості ґрунтів та покращення його агрофізичного стану;

• зниження рівня забур‘яненості полів, розповсюдження хвороб та шкідників шляхом застосування сидератів;

• захист ґрунтів від ерозії та марних втрат елементів живлення;

• посилення інтенсивності мікробіологічних процесів в ґрунті, збагачення його органічною речовиною та доступними для рослин формами поживних елементів;

• розпушування підорних шарів ґрунту;

• створення сприятливих поживного, водного і повітряного режимів ґрунту.

Впроваджено в навчальному науково-виробничому комплексі Сумського НАУ.

Наукові напрямки:
1. Розробка прибуткового, еколого-стійкого, високопродуктивного біологічного землеробства.
2. Розробка системи удобрення із застосуванням післяжнивних сидератів та впровадження її в конкретних виробничих умовах.