Кафедра біотехнології і фітофармакології створена згідно наказу ректора від 31 травня 2007 року за№ 817-вк під керівництвом доктора с.-г, наук, професора Подгаєцького Анатолія Адамовича.

На фото склад новоствореної кафедри: з ліва на право верхній ряд Чиванов В.Д. – к.б.н., доцент, Панченко С.М. – к.б.н., доцент, Завадська Л.О. – ст. лаборант, Дубовик В.І. – к.с. г.н., доцент, Нагорна І. -аспірант, Горбась С.М. – аспірант, Коваленко В.М. – аспірант. З ліва на право нижній ряд: Остапенко А. – аспірант, Кандиба Н.М. – к.с.-г.н., доцент, Подгаєцький А.А. – д. с.-г. н., професор, завідувач кафедри, Крючко Л.В. – ст. викладач.

Наказом № 166-к від 10.10.2008р. при кафедрі створена науково-практична лабораторія «Вихідного матеріалу картоплі»

Основним завданням кафедри на перспективу є розширення матеріально-технічної бази для проведення лабораторних і практичних занять, написання підручників, методичних посібників для супроводження учбового процесу.

З часом одні викладачі уходили інші приходили. Один із складів кафедри зображений на наступному фото

Склад кафедри:

З ліва на право, зверху вниз Дегтярева Марина Сергіївна (аспірант)

Крючко Людмила Василівна (доцент)

Падалка Юлія Михайлівна (аспірант)

Кравченко Наталія Володимирівна (к.с.-г.н,. доцент)

Горбась Сергій Миколайович (к.с.-г.н,. ст. викладач)

Коваленко Владислав Миколайович (к.с.-г.н,. доцент)

Подгаєцький Анатолій Адамович (завідувач кафедрою,д.с.-г.н, професор.) Дубовик Володимир Іванович (к.с.-г.н,. доцент)

Дубовик Ольга Олексіївна (к.с.-г.н,. доцент)

Напрями наукової роботи кафедри на той час- предселекція та селекція картоплі, регуляція продукційного процесу рослин з використанням ФАР, визначення оптимального сортового складу картоплі в Сумській області, теоретичні та практичні основи інтенсифікації створення і використання ВИХІДНОГО матеріалу картоплі на МІЖВИДОВІЙ основі, одержання дигаплоїдів картоплі та їх використання при створенні вихідного селекційного матеріалу, використання фізичного мутагенезу для створення вихідного матеріалу картоплі на основі міжвидової гібридизації, розмноження безвірусного матеріалу сортів картоплі, оптимізація прискореного розмноження сорту Анатан, адаптивний потенціал ранніх сортів та міжвидових гібридів картоплі, генетичний потенціал та селекційна цінність місцевих сортів картоплі та із зони Чорнобильської АЕС.

Кафедра співпрацювала з такими установами:

Дисципліни, які викладалися на кафедрі в 2015 році

1. Основи біотехнології у захисті рослин
  2. Біотехнологія в рослинництві
  3. Цитологія рослин
  4. Хімічний захист рослин з основами токсикології
  5. Основи біотехнології рослин
  6. Основи наукових досліджень у захисті рослин
  7. Методи та організація досліджень в агрономії
  8. Агрофармакологія
  9. Метеорологія
  10. Метеорологія і кліматологія
  11. Основи ведення сільського господарства
  12. Введення до спеціальності
  13. Агрометеорологія
  14. Методологія і організація наукових досліджень у СПГ
  15. Екологічні біотехнології

В 2022 році, після початку повномасштабної агресії росії, в.п. завідувача кафедри призначена д. с.-г. н., професор Кравченко Наталія Володимирівна.

З 01 вересня 2024 року кафедра змінила назву на «Біотехнології та хімії», в.п, завідувача кафедри призначений к. с.-г. н., доцент Коваленко Владислав Миколайович