МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ АГРОТЕХНОЛОГІЙ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 162 Біотехнологія та біоінженерія.

СТАЖУВАННЯ ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

Сумський національний аграрний університет – активний учасник проєкту Erasmus+.

Мета проєкту: взаємодія між закладами вищої освіти країн Європейського союзу та України шляхом обміну студентів і викладачів. У рамках реалізації академічної мобільності для здобувачів за програмою Erasmus+programme Capacity Building “Ag-Lab” project 586383-EPP-1-2017- 1-SI- EPPKA2-CBHE-JP, до Державного університету Комрата, факультет агротехнічний та технологічний, Молдова.

З 06 вересня по 01 жовтня 2021 року був відряджений здобувач першого рівня вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія  Михайло Приходько.

06.10.2021 року предметною комісією спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія  був заслуханий звіт Михайла, студента 3 курсу, який брав участь у Проєкті «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи/Ag-Lab 586383-EPP-1-2017-1-SI-EPPKA2-CBHE-JP» та проходив міжнароднє стажування.

Предметна комісія проаналізувала супровідні документи, звіт по стажуванню, провела співбесіду зі здобувачем та прийшла до висновку, що Михайло Приходько (участь та результати навчання підтверджені сертифікатом) засвоїв на достатньому рівні матеріал дисципліни – «Загальна та молекулярна генетика» (ПРН7). Уміти засвоювати знання складу та структури клітин різних біологічних агентів для визначення оптимальних умов культивування та потенціалу використання досліджуваних клітин у біотехнології. (ПРН11) Уміти здійснювати базові генетичні та цитологічні дослідження з вдосконалення та підвищення біосинтетичної здатності біологічних агентів з урахуванням принципів біобезпеки, біозахисту та біоетики (індукований мутагенез з використанням фізичних та хімічних мутагенних факторів, відбір та накопичення ауксотроф них мутантів, перенесення генетичної інформації тощо).

Голова предметної комісії Подгаєцький А.А. запропонував здійснити перезарахування Приходьку Михайлу бали за дисципліною «Загальна та молекулярна генетика» у межах змістовного модуля Блок 1 «Загальна генетика», як такі, що вивчені та засвоєні в рамках неформальної освіти (відповідно до «Положення про порядок визнання в Сумському національному аграрному університеті результатів навчання, отриманих у неформальній освіті», схваленого рішенням Вченої ради Сумського національного аграрного університету, протокол  від  18 вересня 2020 р. № 2,  введеного в дію наказом ректора  № 367-К від 21 вересня 2020 року, керуючись Законом України «Про вищу освіту» та проектом Наказу МОН «Про затвердження порядку визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти у вищій та фаховій передвищій освіті» https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-nakazu-pro-zatverdzhennya-poryadku-viznannya-rezultativ-navchannya-zdobutih-shlyahom-neformalnoyi-taabo-informalnoyi-osviti-u-vishij-ta-fahovij-peredvishij-osviti ).