21 квітня 2022 року для студентів спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» було організовано он-лайн лекцію на тему «Основні концепції в лісовій екології» професора Чжецзянського університету землеробства та лісового господарства КНР пані Ші Ян, декана факультету Ландшафтного дизайну на охорони навколишнього середовища

Китай є одним з лідерів світової економіки і займає одне з перших місць за сукупними показниками виробництва, торгівлі та споживання лісової продукції. Частка вкритих лісами земель в КНР становить 21,66%, а до 2025 року країною заплановано збільшення цього показника до 23,04%.

Однак, проблеми екологічної безпеки та раціонального природокористування є також актуальними для КНР, оскільки темпи росту населення та урбанізації в цілому значно перевищують темпи заліснення. Основні концепції в лісовій екології КНР були висвітлені в матеріалах проведеної лекції.

Пані Ші Ян відзначала в своїй доповіді, що особливо вражаючим за останні роки виявився розвиток лісового туризму. Так, до 2016 року в Китаї налічувалося приблизно 9 тис. зон лісового туризму, які могли обслуговувати до 1,2 млрд відвідувачів. У 2021 році вже функціонувало 21 новий державний лісопарк. Пані Ші Ян продемонструвала ряд проектів гідро- та лісопарків, які були розроблені студентами магістерського курсу Чжецзянського університету землеробства та лісового господарства і запропоновані для реалізації в одному із передмість Пікіну.

Зрозуміло, що такі глобальні питання важко розкрити за одну годину, тому логічною була домовленість про продовження співпраці. Дякуємо професорці Ші Ян за проведену лекцію і за підтримку Сумського національного аграрного університету та України в такі складні часи та професору кафедри садово-паркового та лісового господарства Андрію Васильовичу Мельнику за організацію заходу, а українським та китайським студентам за участь і цікавість.

Ми працюємо на майбутнє нашої України!!!