5 жовтня 2023 р, на платформі Zoom для студентів спеціальності 242 «Туризм і рекреація» Сумського національного аграрного університету відбулась гостьова лекція на тему «Вплив гірського клімату на організм людини». Лекцію проводила д.б.н., професорка Політехніки Ченстоховської, Лабораторії Здоров’я Публічного (Республіка Польща) Радзієвська Марія Петрівна.

Лекція пройшла у рамках навчальної дисципліни «Активний туризм», яка є обов’язковим освітнім компонентом ОПП «Туризм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

В ході лекції студенти дізналися про те, що гірський клімат може суттєво впливати на організм туриста через велику висоту, низьку температуру, понижену концентрацію кисню, раптові зміни атмосферного тиску та інші фактори, а також спільно із лектором розглянули основні аспекти впливу гірського клімату на організм, серед яких зменшена кількість кисню, знижені температури, ризик сонячних опіків, зміни атмосферного тиску, акліматизація тощо.

Гостьова лекція відбулась у формі  цікавого та пізнавального дискурсу й стала однім із запланованих заходів кафедри туризму Сумського НАУ, які сприятимуть якісному рівню реалізації ОПП «Туризм» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) освітніх рівнів.