26 лютого 2020 року відбулася гостьова відкрита лекція з дисципліни Сільськогосподарська ентомологія, яку провів директор Інституту сільського господарства північного сходу НААН України Кабанець Віктор Михайлович. Тема лекції: “Хвороби картоплі” для здобувачів першого, другого та третього рівнів освіти спеціальності 202 “Захист і карантин рослин”. Лектор зазначив, що однією з основних причин низької врожайності картоплі є широке розповсюдження хвороб. Середні втрати врожаю картоплі від вірусних, грибкових, бактеріальних хвороб складають 35-40%, а втрати при зберіганні – 25-35%. Хвороби є однією з основних причин недобору врожаю картоплі, зниження її якості. Характер їх шкідливості залежить від природно – кліматичних умов зони, рівня агротехніки, родючості грунту, стійкості сорту, впровадження прогресивних технологій, та інших факторів.
Зросла шкідливість багатьох відомих раніше хвороб – фітофторозу, альтернаріозу, всіх видів парші. Все більшу шкоду стали наносити малопоширені хвороби, які раніше відносились до лише потенційно шкідливих, а саме: резинова, рожева та столонна гнилизна картоплі. Почастішали випадки вивлення дуже шкідливого захворювання бульб – кільцева гнилизна. Хвороби картоплі, якщо з ними не боротись, наносять значну шкоду, тому необхідно знати симптоми проявлення хвороби та основні заходи боротьби з ними.
Студенти зацікавлено слухали лектора, задавали питання, активно дискутували.