19 лютого 2020 року на кафедрі селекції та насінництва ім. професора М. Д. Гончарова відбулася гостьова лекція для студентів факультету агротехнологій і природокористування групи 1701-2, закріплена за кафедрою для проведення науково-дослідницької роботи за спеціалізацією селекція і насінництво польових, зернових і технічних та овочевих культур.
Для проведення лекцій керівником факультету був запрошений фахівець з Державної охорони прав на сорти рослин, директор Сумського обласного державного центру експертизи сортів рослин кандидат с.-г. наук Сахошко Микола Миколайович. Тематика лекції була присвячена державній системі сортовирощування та охороні прав на сорти рослин.

Розглядалися такі основні питання:
1. Законодавча нормативно-правова база охорони прав на сорти рослин.
2. Критерії занесення сорту до Державного реєстру.
3. Державна реєстрація сортів та придатність до поширення в Україні.
4. Введення в обіг насіння реєстрованих сортів.
5. Проведення сертифікації насіння.
6. Сорти занесені до Державного реєстру станом на 19.12.2019 р.

Лекція супроводжувалася демонстрацією реєстрованих сортів картоплі селекції Інституту проблем картоплярства в складі СНАУ. Студенти виявили зацікавленість та ставили питання про тривалість права селекціонера на сорт; хто має право виробляти насіннєвий матеріал для реалізації; які умови ввезення та вивезення за межі України насіння вітчизняних сортів; хто встановлює ціну на збут насіння; як вирішуються питання за порушення прав, тощо.