26 лютого 2020 року начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродсподивслужби Голінач Оксана Леонідівна провела гостьову лекцію в рамках вивчення дисципліни “Біологічний захист сільськогосподарських культур від бур”янів” для здобувачів першого, другого та третього рівнів освіти спеціальності 202 “Захист і карантин рослин”. Тема лекції: “Збитки від бур”янів та методи боротьби з ними”. Оксана Леонідівна ознайомила студентів зі структурою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України та Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва. Лектор відзначила важливість захисту сільськогосподарських культур та лісових насаджень від шкідливих організмів, в тому числі і від бур”янів. Інтенсивне застосування хімічних препаратів справляє негативну, часто незворотну дію на біоценози, тому Оксана Леонідівна відмітила необхідність широкого використання природних регулюючих механізмів, куди можна віднести використання біологічного методу захисту рослин. Це може стати альтернативою використання хімічного методу захисту рослин.
Студенти активно дискутували, задавали питання, отримували розгорнуті відповіді. Лекція відбулася в дружній невимушеній атмосфері.