Студенти спеціальності «Екологія» щорічно беруть участь у польових дослідженнях. Не стали виключенням і геоботанічні дослідження борової тераси річки Сироватки в рамках наукової тематики кафедри щодо виявлення та збереження природних лісових біогеоценозів, які є осередками рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України з метою їх заповідання, адже питання деградації лісів та поступового їх знищення є однією з найбільших екологічних проблем у державі.

30 вересня студенти – екологи третього та четвертого курсів Юлія Клименко, Сніжана Захожа, Дмитро Дахно, Говенько Ярослава сумісно з викладачами кафедри екології та ботаніки д.п.н., проф. Онопрієнко В. П.,   к.б.н., доц. Тихоновою О.М. провели  біогеоценотичні  дослідження  лісового массиву природного походження в межах району дослідження.  Вивчали  популяції  Iris pineticola  Klok., занесеного до Червоної книги України та Crataegus ucrainika Pojark., занесеного до списку рідкісних видів рослин Сумської області. Окрім того, провели оцінку щільності  популяцій та успішність природного поновлення Pinus sylvestris L. на вирубках лісу.