Естетична складова процесу виховання важлива для формування різнобічно розвиненої освіченої особистості. У вихованні почуття прекрасного образотворче мистецтво відіграє ведучу роль. А зацікавленість ним виникає, у першу чергу, під час відвідування художніх музеїв, виставок, які дають можливість познайомитися із шедеврами живопису різних часів і країн і через нього уявити особливості побуту, захоплень, трагічних і щасливих подій у житті людей минулих епох.

Студенти 2 курсу спеціальності «Екологія» разом із куратором, доцентом кафедри екології та ботаніки К.С. Кирильчук відвідали екскурсію по Сумському обласному художньому музею ім. Ніканора Онацького, в якому зібрано унікальні експонати зарубіжного та вітчизняного образотворчого і декоративного мистецтва 16–21 ст. Екскурсія була присвячена образотворчому мистецтву України та Росії 18 – поч. 20 ст., а також країн Західної Європи (Італії, 16 – кін. 19 ст.; Голландії та Фландрії, 17 – 19 ст. та Франції, 17 – поч. 20 ст.). У музеї зібрано унікальну колекцію картин видатних художників світу:  І.І. Шишкіна, О.К. Саврасова, І. Є. Репіна, А.І. Куїнджі, І.К. Айвазовського, Є.Г. Волошинова, А.М. Васнєцова, А.М. Шильдера, М.С. Шустова, О.К. Богомазова, Хозрое Дузі, І.І. Соколова, Верне Клод-Жозеф, Міревельт Міхиль Ван, Джордано Лука, Берхем Ніколас Пітерс тощо.

Екскурсія нікого не залишила байдужим! А для когось вона може стати початком нових відкриттів в образотворчому мистецтві.

Висловлюємо щиро вдячність екскурсоводу Сумського обласного художнього музею ім. Ніканора Онацького за змістовну та емоційну екскурсію!