Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» — культурно-освітній та науково-дослідний заклад,створений на базі комплексу пам’яток історії, культури та природи,пов’язаних з історією українського козацтва доби Гетьманщини.

Що був Батурин для того, хто народився тут в 1690 році і що є Батурин для того, хто народився у третьому тисячолітті в Україні. 13 листопада 2020 року український народ вшановує День пам’яті Батурина, згадуючи героїчних оборонців міста та його мешканців, які віддали свої життя за незалежність України 312 років тому.

Викладачі та студенти факультету агротехнологій та природокористування щиро вдячні від імені 100 онлайн-персон фаховим екскурсоводам – Наталії Миколаївні Сушко та учасникам реалізації живого екотуру в Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» напередодні 13 листопада 1708 року – події загальнонаціонального значення.

Це день, який змінив хід української історії. Батуринська трагедія – це і нагадування для всіх нас, особливо актуальне сьогодні! Це і усвідомлення необхідності боротьби за власні переконання та державність.

Батурин – столиця України козацьких часів. Саме тут стверджували Українську державу гетьмани Дем’ян Ігнатович, Іван Самойлович та Іван Мазепа. Вінцем правління Мазепи став антиколоніальний виступ проти Москви: у ході наступу самодержавства, під час Північної війни, досвідчений та мудрий Мазепа робить євровибір і йде на альянс зі Швецією.

Виступ Мазепи було жорстоко придушено, а першою й визначальною жертвою стає Батурин – столиця гетьманської України, символ суверенності гетьманської влади.

Батурин гетьманський – це гордість кожного українця. Гордість і біль… 312 років тому, силою московської зброї на деякий час було придушено волю українського народу до незалежності.Батурин сьогодні – це символ нашої сили, яка здатна подолати час, найжорстокіші випробування, найпотужніших ворогів і, як птах Фенікс, відродитися!

Висока та емоційна оцінка від студентів ЕКО-ТУР 2020-1

Ekaterina Shabal -Я студентка СНАУ, навчаюся тільки на першому курсі, ось пройшов вже перший семестр навчання, дистанційне це дуже важко для мене, я постійно в навчанні, постійно в голові лише лекції. Сьогодні наші наставники, вчителі, організували нам онлайн-екскурсію по Батурину.

Я, дуже вдячна всім організаторам, які дозволили нам навіть на дистанційному навчанні, не думати лише про лекції, а й хоч екранно але переміститися до мальовничого гетьманського міста Батурин. Побачити всю красу яка захована не подалік від нас. Особисто мені було дуже цікаво б побувати там на яву, але на жаль в цьому році тільки так.

P.S. Агрофакультет обожнюю вас. Дякую всім хто сьогодні старався для нас!!! Бажаю всім здоров‘я)).