Не сумує благодійна історичність та містичність в травневу ніч музеїв міста Суми від викладачів та студентів спеціальності 242 Туризм Сумського НАУ.
Викладач Сумського НАУ, професійний екскурсовод – доцент Коваленко О.В., за участі студентів-практикантів 2-го курсу спеціальності «Туризм», розпочав для переселенців зони бойових дій та зацікавлених містян м. Суми, серію благодійних екскурсій старим містом з його історією та містичними легендами заснованими на літературних описах та приповідках.
Цикл благодійних екскурсій, покликаний фінансово допомогти бійцям Збройних Сил України та познайомити переселенців із зони бойових дій з історією міста над Пслом.
Дві години вечірнього часу та 5 історичних об’єктів по вулиці Петропавлівській були до заходу сонця і комендантської години детально обстежені екскурсійною групою під супровід авторської туристичної розробки «Містичні Суми».
Стартувала екскурсія від новітньої скульптури «Дами з парасолькою та Котом» на Покровській площі прямуючи історичними місцями Петропавлівської вулиці повз садибу вдови Сумовської з містичними подіями, через столітню заповідну Липову алею, аж до більш реальних і пірамід Петропавлівського цвинтаря, які Олександр Коваленко налічив аж 3, об’єднавши і закартувавши їх геотеги у великий містичний трикутник із 200 км сторонами.
Цікаво, що про одну із таких вершин трикутника в поселенні Березова Рудка Полтавської області студент 3-го курсу спеціальності 242 Туризм Сумського НАУ Станіслав Горбань проводив власні дослідження і навіть зробив доповідь на тему «ДОСЛІДЖЕННЯ РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНОГО ОБ’ЄКТУ “ ПІРАМІДА БЕРЕЗОВОРУДСЬКА ” для своїх колег-однокурсників на заняттях туристичного гуртка та за наукового консультування доцента Баштового М. Г. здійснив наукову публікацію в матеріалах Всеукраїнської наукової конференції студентів і аспірантів, присвяченої Міжнародному дню студента – (15-19 листопада 2021 р.).
Станіслав Горбань вважає, що є обгрунтовані припущення про те, що піраміду приблизно в 1880-1882 рр, збудував військовий, який служив в Африці і на власні очі бачив єгипетські піраміди. Але згідно з іншим містичним припущенням, вона збудована місцевим масоном. Відомо, що масони багато запозичили з єгипетської символіки. Сумська піраміда якраз має зрізану вершину і по круглому віконцю-очі на кожній із чотирьох сторін.
Студентам-екскурсантам за спеціальністю «Туризм» було дуже цікаво з фахового погляду відчути енергетику розповіді професійного екскурсовода за матеріалами власної науково-творчої розробки, яка обгрунтована музейними артефактами та літературними публікаціями часів розбудови цукровими бізнесменами древнього міста Суми та меценатами минулих століть.