Виявлення та дослідження популяцій рідкісних видів рослин в антропогенному середовищі входить до кола професійних інтересів і завдань викладачів кафедри та студентів спеціальності “Екологія”. Тому 17 вересня студенти-екологи 4 курсу ОС «Бакалавр» Говенько Ярослава, Бібік Роман та Бойко Аліна брали участь у черговому етапі довгострокового моніторингу популяцій двох рідкісних видів рослин: пальчатокорінник м’ясо-червоний – вид занесений до Червоної книги України, та оман високий – вид занесений до списку рідкісних видів рослин Сумської області. Першими, хто займався цими об’єктами дослідження, були студенти-екологи (нині випускники) Гончарова Наталія та Романько Таміла.

Комплексні спостереження ведуться з 2016 року під керівництвом викладачів кафедри – д.б.н., проф. Скляр В.Г., к.б.н., доц. Скляр Ю.Л., к.б.н., доц. Клименко Г.О. та к.б.н., доц. Кирильчук К.С. і є складовою системних досліджень кафедри екології та ботаніки за темою «Стан і динаміка фітопопуляцій в екосистемах Північного Сходу України за умов різного ступеня та характеру антропогенного впливу» (номер державної реєстрації: 0115U007150), а також за науковою тематикою, яка має на меті виявлення місцезростань рідкісних видів рослин, насамперед, занесених до Червоної книги України.