16 лютого 2023 року викладачі кафедри садово-паркового та лісового господарства професор Тетяна Мельник та доцент Євгенія Кременецька приймали участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу, на якому розглядалися важливі питання відтворення українських лісів та аналізу досвіду використання інтродукованих деревних видів та загрози інвазії.  Засідання проходило на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України.

З доповідями виступили: Петро Лакида, директор ННІ лісового і садово-паркового господарства; Ігор Будзінський, начальник управління лісового господарства ДАЛРУ; Тетяна Тимочко, голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга»; Світлана Лось, завідувач лабораторії УкрНДІЛГА; Юрій Дебринюк, професор кафедри лісових культур і лісової селекції НЛТУ; Євгенія Кременецька, доцент Сумського національного аграрного університету.

В обговоренні приймали участь науковці та практики лісової галузі. Зокрема, виступ директора УкрНДІЛГА Віктора Ткача, хоча і був перерваний повітряною тривогою, продемонстрував надзвичайну важливість питання інвазійних видів в світлі виконання основних завдань лісівників – економічних, екологічних і естетичних. Ця парадигма має бути врахована під час прийняття резолюції проведеного круглого столу.