За ініціативою Куявського університету у Влоцлавеку та підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва вийшла друком колективна монографія «Scientific developments of Ukraine and EU in the area of Natural Sciences».

Монографія стала результатом праці колективу авторів у галузі природничих наук, та зокрема д. б. н., професора кафедри екології та ботаніки Скляр Вікторії Григорівни та старшого викладача кафедри екології та ботаніки Зубцової Інни Володимирівни, які також представили свої наукові дослідження. Авторами було представлено результати дослідження морфоознак рослин та розмірної структури ценопопуляцій Сentaurium erythrаea, сформованих у різних місцезростаннях заплавних лук Кролевецько-Глухівського геоботанічного району.