15 січня 2024 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів видала наказ № 16 “Про затвердження положення та складу Науково-методичної ради”. До її  складу увійшли і  представники Сумського національного аграрного університету. Зокрема, до команди експертів з питань фітосанітарної безпеки в рослинництві зарахований Ємець Олександр Михайлович – кандидат біологічних наук, доцент кафедри захисту рослин Сумського національного аграрного університету. Нещодавно відбулося онлайн-засідання секції  “Фітосанітарна безпека та контроль в рослинництві” в роботі якої Олександр Ємець взяв активну участь. Обговорювалися організаційні питання та питання пов’язані з моніторингом шкідників та хвороб у  агроценозах країни.