24 травня 2024 року відбулося пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції “Гончарівські читання”, яка присвячена 95-річчю з дня народження провідного і знаного науковця, практика, вчителя, організатора, селекціонера-картопляра, лауреата Державної премії СРСР в галузі науки та техніки, заслуженого діяча науки і техніки України, заслуженого професора Сумського НАУ, засновника і першого завідувача кафедри селекції та насінництва Сумського НАУ, засновника і першого директора Інституту проблем картоплярства північно-східного Лісостепу України в складі Сумського НАУ, доктора сільськогосподарських наук, професора ГОНЧАРОВА МИКОЛИ ДЕМ’ЯНОВИЧА.

В роботі конференції прийняли участь науковці з провідних навчальних і наукових установ та інноваційних компаній України та Йорданії. Відкрив конференцію проректор з наукової та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор ДАНЬКО Ю. І.

Про творчий шлях Миколи Дем’яновича Гончарова розповів його ученик доктор с.-г. наук, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ КАБАНЕЦЬ В. М.

З цікавими доповідями виступив доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Сумського НАУ ТРОЦЕНКО В.І.; кандидат с.-г. наук, доцент, доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства ЗАХАРЧЕНКО Е. А.

Не менш цікавими були доповіді аспірантів Сумського НАУ, які навчаються за спеціальністю 201 Агрономія.