Сумському НАУ – 45!!! Кафедрі Садово-паркового та лісового господарства − 14!!!

Кафедра садово-паркового та лісового господарства створена рішенням вченої ради СНАУ у липні 2008 року (протокол № 12 від 01.07.2008 р.). Прийняттю такого рішення передувала тісна співпраця викладачів агрономічного факультету (тоді була саме така назва) з провідними навчальними закладами Німеччини, Польщі, Австрії і величезне бажання керівництва університету готувати спеціалістів Садово-паркового господарства для міста Суми та Сумської області.

З 2008 р. кафедра здійснює підготовку студентів за напрямом 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство» (ОС «Бакалавр»). З 2015 року кафедра веде підготовку за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство» ОС «Бакалавр» та «Магістр», а з 2017 року – за спеціальністю 205 «Лісове господарство» ОС «Бакалавр» та «Магістр».

За період 2008-2022 рр. на кафедрі працювали з різними термінами 19 викладачів. Членами колективу були як науковці зі світовим ім’ям, так і виробничники регіонального та державного рівня.

На кафедрі сьогодні працює два доктори та тринадцять кандидати наук. За останні п’ять роки під керівництвом професорів кафедри були захищені 7 кандидатських дисертацій, зокрема, три – іноземними аспірантами (з Ганни, Пакістану та Кувейту).

Підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення кафедри та зростання наукового потенціалу викладачів дозволило сформувати при кафедрі дві навчально-наукові лабораторії «Наукова лабораторія оцінки якості продукції рослинництва і садівництва», завідувачем якої є доктор с.-г. наук, професор кафедри Мельник А.В. та «Лабораторія ландшафтного дизайну», керівник канд. с.-г. наук Токмань В.С.

Станом на теперішній час науково-практичну роботу викладачів та студентів кафедра садово-паркового та лісового господарства є можливість проводити на базі двох вище зазначених лабораторій, навчально-практичної лабораторії під відкритим небом «Дендрарій Сумського НАУ ім. В. М. Кохановського», дослідних ділянок декоративно-злакових та грунтовкривних рослин та тепличного боксу з туманоутворюючої установкою.

На кафедрі викладається 76 дисциплін за спеціальностями «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Агрономія», «Захист рослин», «Землевпорядкування і кадастр» державною та іноземними мовами для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти. На кафедрі ведеться підготовка здобувачів-іноземців за спеціальністю Содово-паркове господарство (ОС Магістр). Нашими студентами розроблено більше 100 проектів благоустрою та озеленення для навчальних закладів, дитячих садків, лікарень, адміністративних закладів, прибудинкових територій, скверів та зон відпочинку. Роботи наших студенів займали призові місця на конкурсах та нагороджувалися грамотами та подяками.

Викладачами кафедри за останню п’ятирічку було підготовлено біля 15 навчальних посібників, 80 методичних рекомендацій, 100 наукових публікацій у фахових виданнях України та закордоном. Практично 100% викладачів отримали сертифікати про володіння іноземною мовою на рівні В2.  Повністю оновлено матеріально-технічну базу кафедри, створено музей Лісу, зібрано колекції декоративних та лісових культур, мисливських тварин.

Але найбільшим і найціннішим досягненням є наші випускники. Кафедрою підготовлено більше 150 фахівців лісового та садово-паркового господарства. Багато з них стали успішними керівниками державних підприємств лісового господарства, зеленого будівництва, приватними підприємцями, а дехто вирішив пов’язати своє майбутнє з науковою діяльністю.