Ми надзвичайно вдячний BioUkraine за таку чудову перспективу та радісну новину на передодні новорічних свят. «Initiative Small Research Grant» надав можливість доповнити новітнє обладнання ПЛР-лабораторії Ag-Lab Erasmus-Project Сумського НАУ тими компонентами, які є необхідними для проведення молекулярних досліджень.
Перемога у конкурсі у рамках проєкту «Small grants researches» дозволила нам провести закупівлю наступного обладнання:
- Деіонізатор води – це прилад, який використовується для отримання особливо чистої води методом фільтрації. Сировиною процесу є дистильована вода, на виході отримують воду деіонізовану (демінералізовану, обезсолену).
Застосування:
- хроматографія,
- аналітична хімія,
- молекулярна біологія,
- фармакологія.
- Дистилятор води – апарат для отримання чистої води шляхом її теплової перегонки. Застосовуються у різних сферах, зокрема:
- Загальна та аналітична хімія,
- Фармакологія,
- Молекулярна біологія,
- Біохімія,
- Біотехнологія.
- Як джерело сировини для де іонізації води.
- Магнітна мішалка – широко використовується у лабораторній практиці. Призначена для:
- Створення складних сумішей, розчинів та емульсій.
- Створення умов для хімічних реакцій.
- Швидке перемішування речовин, що відзначаються різним ступенем в’язкості.
Основне застосування:
- Хімія, біохімія, молекулярна біологія, біотехнологія.
- Сушильна шафа – прилад для висушування препаратів рослинних і тваринних тканин, лабораторного посуду (скляного і порцелянового).
Застосування:
- Хімія, біохімія, молекулярна біологія, біотехнологія.
- Термостат для пророщування насіння – це спеціальна універсальна регулююча техніка для дискретного управління такими процесами, як нагрівання та охолодження. Застосовується в різних лабораторних дослідженнях, в яких важлива стабільна підтримка температури протягом певного часу.
Застосування:
- Агрономічні дослідження зі схожості та енергії проростання насіння польових культур,
- Дослідження з посухостійкості польових культур,
- Підготовка темнових проростків польових культур для виділення ДНК.
Вище перелічене обладнання є актуальним за використання як у молекулярній діагностиці, так інших розробках науковців університету та полегшить роботу над наступними науковими розробками підвищеного та актуального значення сьогодення.
Щиро вдячні Фонду США та України за можливість участі у програмах типу «Small grants researches». Дані програми є необхідними для українських науковців, враховуючи низький рівень фінансової підтримки науки. Це одна з не багатьох можливостей для науковців розширити коло своїх можливостей в науковій сфері та забезпечити наукові дослідження відвідним обладнанням, що підвищить рівень їх проведення.
Ольга Бакуменко, кандидатка сільськогосподарських наук, доцент кафедри захисту рослин Сумського національного аграрного університету.
Ігор Верещагін, кандидат сільськогосподарських наук, провідний агроном-дослідник кафедри селекції та насінництва імені проф. М. Д. Гончарова Сумського національного аграрного університету.