З кожним роком світ стає все більш мобільним. Постійно збільшуються об’єми міжнародних перевезень сільськогосподарської продукції, у тому числі і рослинного походження, садивного і насіннєвого матеріалу, збільшується науковий обмін рослинами. Такі умови створюють великий ризик потрапляння особливо небезпечних шкідливих організмів на нові території де вони можуть адаптуватись та нанести великої екологічної та економічної шкоди. Тому, великого значення набуває подальша підготовка бакалаврів та магістрів у галузі захисту і карантину рослин. Відповідно до результатів моніторингу потреб у сфері захисту рослин регіонального та державного ринку праці та запитів суспільства у Сумському регіоні потреба у підготовці професійних кадрів високої кваліфікації постійно збільшується.
Захист і карантин рослин – спеціальність, яка надає необхідні знання, вміння та навички з особливостей розвитку, розмноження та поширення шкідливих для рослин організмів, їх взаємодії із навколишнім природним середовищем, а також розроблення на базі зазначених знань наукових розробок для інноваційного розвитку аграрного сектору.
Підготовка фахівців:
- з обгрунтування, удосконалення та застосування сучасних екологічно безпечних методів і прийомів профілактики та лікування рослин від шкідливих організмів;
- з діагностіки шкідливих мікроорганізмів (вірусів, бактерій, грибів та тощо);
- визначення шкідливих видів фітофагів (жуків, кліщів, нематод, тощо);
- лікування рослин та розробки сучасних систем захисту рослин.
Освітньо-професійна програма включає три цикли підготовки:
- Гуманітарної та соціально-економічної підготовки: Історія України, українська мова, історія української культури, іноземна мова, філософія.
- Природничо- наукової підготовки: Ботаніка, вища математика, екологія, радіобіологія, генетика, фізіологія рослин, основи інформатики та обислювальної техніки.
- Професійної та практичної підготовки: Землеробство, ґрунтознавство з основами геології, агрохімія, рослинництво з основами кормо виробництва, селекція та насінництво, економіка і підприємство, менеджмент, загальна фітопатологія, загальна мікологія, основи карантину рослин,зоологія, ентомологія,прогноз розвитку хвороб сільськогосподарських культур, моніторинг шкідників сільськогосподарських культур, імунітет рослин, хімічний захист рослин, токсикологія пестицидів, методи випробувань засобів захисту рослин.
Працевлаштування:
- спеціалісти і керівники підрозділів Державних обласних і районних фіто санітарних служб;
- інспектори та службовці Державної митної служби з карантину рослин, спеціалісти карантинних лабораторій;
- співробітники науково-дослідних установ;
- спеціалісти, головні спеціалісти, керівники господарств різних форм власності, компаній, сільськогосподарських товариств, суміжних напрямів трудової діяльності (агрономічні та агрохімічні служби, підрозділи Державного випробовування сортів на стійкість проти шкідливих організмів, насіннєвих інспекціях тощо);
- представники (спеціалісти,менеджери), українських, закордонних та спільних установ, підприємств і фірм з вивчення, реєстрації, впровадження та маркетингу пестицидів.
ПРЕДМЕТИ ЗНО ДЛЯ ВСТУПУ
ПЕРШИЙ:
- українська мова
ДРУГИЙ:
- біологія
ТРЕТІЙ (один з…)
- історія України,
- математика,
- іноземна мова,
- географія,
- фізика, хімія