У липні на факультеті агротехнологій та природокористування відбулося планове приймання польових дослідів, що були закладені у весняно-літній період поточного навчального року. Метою заходу було перевірити якість проведення дослідницької роботи, облік результатів, дотримання методики та обговорення попередніх наукових висновків.
У прийманні взяли участь науково-педагогічні працівники, аспіранти та їх керівники, зокрема активну участь проявили представники кафедри садово-паркового та лісового господарства. Аспіранти кафедри представили власні спостереження та проміжні результати досліджень, виконаних у рамках тем дисертаційних робіт.
Найвищу оцінку отримали досліди аспірантки третього року Тетяни Кубрак. Вражає об‘єм на стан дослідної ділянки з вирощування ячменю ярого на території ННВК Сумського НАУ. Як зазвичай підтвердили високий науково-методичний рівень дослідження здобувачів на базі Агроарени «Байєр» м. Лубни, де другий рік поспіль проводять дослідження з олійними культурами (ріпак озимий та соняшник) Віталій Сердюк, Ярослав Шупик, Роман Забродський та Віталій Рекленко.
Останніми роками на кафедрі вивчаються нові рослинні об’єкти. Так, Антон Китайгора проводить дослідження з валеріаною лікарською. Дмитро Прокофєв з гісопусом лікарським, а Сергій Коваль з чебрецем звичайним.
Цікавий і перспективний напрям з вивчення біологічних та агротехнічних особливостей енергетичних культур (міскантус та свічграс) продовжують опановувати здобувачі Максим Ігнатченко та Руслан Терещенко.
Яскравий приклад бажання провести виробничі досліди і оптимізувати технологію вирощування для власного господарства презентував Ярослав Червоний. Його дослідження з біологізації вирощування нуту сподіваємося будуть гарним наробком для регіональної технології вирощування даної перспективної культури.
Отжє, даний захід підтвердив важливу роль практичного компоненту у підготовці фахівців агропромислового комплексу. Участь аспірантів і молодих науковців кафедри садово-паркового та лісового господарства у прийманні польових дослідів є свідченням їх залученості до актуальних дослідницьких проектів і формує підґрунтя для подальших професійних досягнень та успішного захисту дисертаційних робіт.