Згідно Наказу № 44-к від 12.02.2021 р. по Сумському НАУ «Про проведення 1 етапу студентської олімпіади у 2020-2021 н.р.» з метою активізації пізнавальної діяльності і підвищення якості навчання студентів, на кафедрі екології та ботаніки проведено І етап олімпіади серед студентів 1-4 курсів ОС «бакалавр» та 1-2 курсів ОС «магістр» зі спеціальності «Екологія» під керівництвом д.б.н., професора Скляр В.Г. та дисциплінарні олімпіади з предметів: «Біологія», «Агроекологія», «Загальна екологія», «Екологічна безпека»  під  керівництвом викладачів кафедри – к.б.н., доцента Кирильчук К.С., к.б.н., доцента Тихонової О.М., к.б.н., доцента Бондарєвої, д.п.н., професора Онопрієнка В.П. По кожній дисципліні виявлено переможців, які отримали рекомендації для участі у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади.