Вебінар еколого–туристичного екосистемного єднання сходу і заходу України від Сумського НАУ до Львівських Сколівських Бескидів за темою «Екологічний туризм та охорона лісів: точки зіткнення» відбувся 29 червня 22 року, за участі студентів та викладачів спеціальностей 101 Екологія і 242 Туризм.
Громадська організація «ЛІіС», «ЛІСОВІ ІНІЦІАТИВИ і СУСПІЛЬСТВО» продовжили серію лісових екотуристичних природоохоронних вебінарів розпочатих у січні 2022 року. І знову цікавою виявилась дискусія запропонована організаторами-модераторами Тарасом Харачко і Дмитром Карабчуком щодо мотивів екотуризму та охорони лісів України. Доповідачем виступив фахівець під логотипом ForestCom Володимир Яроцький із концептуально-філософським баченням проблеми «Екологічний туризм та охорона лісів».
Традиційно до вебінарських наукових дискусій щодо можливостей поєднання екології довкілля та туризму в умовах світової ковідної епохи та воєнного стану в Україні були залучені студенти уже 3 курсу факультету агротехнологій та природокористування за спеціальностями 101 ЕКОЛОГІЯ (куратор доц. Кирильчук К.С.) та 242 ТУРИЗМ (куратор доц. Баштовий М.Г.).
Свою власну думку щодо впливу місцевих громад на стан довкілля і поєднання на базі ближнього об’єкту заповідного фонду (ПЗФ) екотуристичної діяльності висловили студенти Ліза Сердюк (242 Туризм) та Максим Авраменко (101 Екологія), які уже мали сертифікати січневої участі у зимових вебінарах ГО «Лісові ініціативи і суспільство» за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США з тематикою “Ліс для місцевих громад та збереження біокультурного різноманіття”.
Крім того, гарант освітньої програми доц. Кирильчук К.С., разом із студентами ОС Магістр спеціальності 101 Екологія, більш системно і кваліфіковано висвітлили у вебінарських дискусіях вимоги законодавства щодо збереження лісових екосистем, які постають перед мешканцями територіальних громад Сумщини в умовах екотуристичних навантажень на ближні об’єкти ПЗФ України. Особливо було наголошено на важливості цих підходів для України на шляху реалізації природоохоронного законодавства, як проголошеного кандидата на вступ до Європейської Спільноти.
Приємно було також чути у професійних дискусіях досвідченого фахівця з екологічного туризму – представницю Гетьманського національного парку Оксану Суслову. Як провідний фахівець цього напряму Оксана Суслова має багаторічний досвід зонування території лісових екосистем цього ПЗФ, розробки екологічних стежок, формування інформаційно якісних дестинацій на територіях місцевих громад та природоохоронних маршрутів для численних туристів.
Студенти факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ за спеціальностями 101 ЕКОЛОГІЯ та 242 ТУРИЗМ щиро вдячні за актуальні вебінари громадської організація «ЛІіС», «ЛІСОВІ ІНІЦІАТИВИ і СУСПІЛЬСТВО» і вважають що вони є важливою освітньою складовою інтеграції України до європейської екологічної мережі з впровадженням екотуристичних природоохоронних стратегій.