Мисливствознавство, як складова лісівничої справи, пов’язана не тільки з організацією мисливства, але і вмінням керувати популяціями мисливських тварин в їх природному середовищі. В сучасних умовах рентабельність мисливського господарства значно залежить від розвитку трофейного полювання ‒ полювання з метою видобутку особливих екземплярів мисливських травин. Видобуток тварини з особливими індивідуальними якостями для мисливця ‒ це початковий етап отримання трофея.

В рамках викладання навчальної дисципліни «Мисливствознавство» ведучий курсу професор кафедри садово-паркового та лісового господарства Андрій МЕЛЬНИК запросив до проведення практичного майстер-класу єгера філії «Краснопільське лісове господарство» ДП «Ліси України», фахівця з таксидермії Сергія ЛЕГУШУ.

Сергій ЛЕГУША зазначив, що трофейне полювання є одним з найбільш ефективних та сучасних напрямків розвитку мисливського господарства. Основними завданнями таксидермії ‒ художнє оформлення мисливських трофеїв та виготовлення опудал для експозицій тварин. Зокрема, представлена в «Музеї лісу» кафедри садово-паркового та лісового господарства колекція опудал дозволяє здобувачам максимально близько знайомитися з мисливською фауною Сумського регіону..

Під час проведення майстер-класу студенти спеціальності 205 Лісове господарство отримали основні знання про методики таксидермії, сучасні матеріали, які використовуються для виготовлення опудал в Україні та Європі, а також найбільш цінні трофеї серед мисливців.

Результатом проведеного майстер класу стало розуміння здобувачами того, що трофейна справа ‒ ключ до раціонального ведення мисливського господарства».

Співпраця з виробничниками та залучення  фахівців різних напрямків до навчального процесу сприяють синергізму підготовки майбутніх спеціалістів та швидшої адаптації їх до сучасних викликів у лісовій галузі України.