Сьогодні природно-заповідні установи долучаються до міжнародних проєктів, направлених на відновлення водно-болотних угідь на місці меліорованих раніше територій. «Там, де земля зустрічається з водою, буяє життя», – зазначає у своїй заяві Musonda Mumba, Генеральний секретар Рамсарської Конвенції.
Студенти 2 курсу спеціальності 242 «Туризм» Сумського НАУ на заняттях із дисципліни «Природно-заповідна справа» ознайомились із водно-болотними угіддями міжнародного значення «Заплава Десни» в Деснянсько-Старогутському національному природному парку, які внесені до Рамсарської конвенції (Ramsar). Цікавий фото та відеоматеріал був представлений доцентом Баштовим М. Г. з використанням робіт Сергія Галущенка – наукового співробітника цього НПП. Фото зроблені ним у 2016-2021 роках в урочищі Плоске, яке є одним з найкращих місць для спостереження за птахами. Це чудовий край для розвитку екотуризму та райський куточок на півночі Сумщини для бьордвотчерів, а також для всіх, хто любить природу.
Водно-болотні угіддя багаті природним біорізноманіттям і життєво важливі для життя людини та її рекреаційних та туристичних потреб. Вони діють як джерела води, очищувачі повітря і душ людських та захищають береги малих і великих річок, є Оберегами нашого безпечного життя в мінливих екосистемах.