Основними завданнями курсу «Дендрологія» є вивчення таксономії деревних рослин, їх природних властивостей: довговічності, швидкості росту, особливостей сезонного розвитку, цвітіння та плодоношення, насіннєвого і вегетативного розмноження, відновлення, екологічних особливостей, господарсько цінних властивостей.

Вивчаючи курс «Дендрологія» студенти повинні навчитися визначати  основних представників деревних рослин, їх систематичне положення, поширення; відношення деревних рослин до абіотичних та біотичних факторів; життєві форми деревних рослин та їх життєві цикли; особливості внутрішньовидової мінливості деревних рослин та її практичне значення. Великим позитивом для набуття таких знань є можливість на власні очі побачити рослини у живому вигляді в різні пори вегетації.

Так 20 квітня практичне заняття з Дендрології було проведено на території Дендрарію Сумського НАУ, де професор Тетяна МЕЛЬНИК ознайомила студентів групи ЛІС 2101 з основними деревними видами, які зростають в лісових та рекреаційних насадженнях, з цікавими індтодуцентами та екзотами. Деякі рослини студенти побачили «вживу» взагалі вперше (метасеквоя гліптостробоїдна, бархат амурський, ліквідамбр смолоносний і.п.). Заняття на початку нагадувало дендрологічний квест «Вгадай, хто це!». Але всі чудово впоралися і до кінця заняття вже безпомилково визначали пагони, навіть у безлистому стані.